I lygio studenčių "Atvira scena"

I lygio studentės Gustė Gramaglia , Lina Beržinienė  ir Kamilė Plėšnytė tęsia gražią kasmetinę tarptautinio renginio „Open Stage“ („Atvira scena‘)  tradiciją – pravesti pažintinį seminarą apie psichodramą, jos naudą ir taikymo galimybes įvairių sričių specialistams.

Gustė Gramaglia psichodramą  pristatė  Ugniagesių gelbėtojų mokyklos darbuotojams, kuriame sudalyvavo 17 dalyvių. Užsiėmimo tikslas buvo kaip įmanoma plačiau supažindinti su psichodramos technikomis žmones, kurie neturi jokios patirties šioje srityje, nėra bandę nieko panašaus ir buvo norėta įtraukti bei sudominti grupės dalyvius. Per pasidalijimus išsakytas grįžtamasis ryšis buvo labai teigiamas, dalyviai teigė, kad užsiėmimas sukėlė daug gerų emocijų, leido pamėginti geriau suprasti kitus ir net gi save, daugeliui sukilo daug prisiminimų, keletas pasidalino, kad metodas yra labai įdomus, nes atrodė, kad visą laiką žaidėme, tačiau sukilo ir daug gilių jausmų.

Studentė Kamilė Plėšnytė pravedė Open stage net dvejose vietose, skirtingų kategorijų žmonėms. Vienas užsiėmimų vyko VšĮ Vilniaus Karoliniškių poliklinikos PSC darbuotojams – specialistams. Pristatyta psichodramos sąvoka, pravestos ir parodytos dažniausios technikos, atsakyta į iškilusius klausimus. Kitas užsiėmimas vyko  VšĮ Vilniaus Karoliniškių poliklinikos PSC vaikams ir paaugliams, kuriems diagnozuoti psichikos sutrikimai. Pravesta pažintinė-psichoedukacinė grupė.

Lina Beržinienė pasirinko pedagogų grupę - Lietuvos muzikos mokytojai ir pedagogai Štai, ką pati Lina kalba: “Trumpai pristačiusi psichodramą perėjau prie praktinių užduočių, komentuodama kur ir kaip galima būtų panaudoti dirbant su vaikais... Atliekant pritaikymą kiekvienai sričiai jie labai įsitraukė, atsipalaidavo, juos apėmė azartas ir spontaniško kūrybiškumo džiaugsmas... Jaučiausi savo tikslą pasiekusi, pedagogai tikrai nėra lengva publika buvo ir pasipriešinimų, nes jie viską žino, ir replikų, ir komentarų. Tos akimirkos, kai jie buvo veiksme, veiksmas juos veikė. Psichodrama apšilimo stadijoje - pavyko.