ATVIRA SCENA - renginys „Gyvenimo pažadas“

2018 m. spalio 11 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Austrų literatūros skaitykloje, Vilniuje, Trakų g. 10, įvyko renginys „Gyvenimo pažadas“. Nedidelei moterų grupei buvo trumpai pristatyta tarptautinio renginio „Open Stage“ („Atvira scena‘) organizavimo Europoje idėja, Jakobo Levy Moreno psichodramos metodas.

Po aktyvaus apšilimo grupės dalyvės leidosi į Vidinę kelionę, kurios „maršrutas“ prasidėjo nuo dabartinio savęs paveikslo sukūrimo. Toliau kiekviena keliavo savo Gyvenimo keliu, kuris nuvedė į laiką iki gimimo ir patį gimimą, o „Gyvenimo traukinys“ riedėjo per reikšmingas stoteles, bandant labiau suprasti save ir atsakyti į svarbius klausimus:

Kiek Tau buvo metų, kai pirmą kartą suvokei save? Koks Tavo pirmas sąmoningas prisiminimas? O ką prisimena Tavo kūnas?

Trumpas stabtelėjimas kiekvienoje stotelėje leido įvertinti tris brangias dovanas, kurias įteikė Gyvenimas. Visos keliautojos rado tai, ko ieškojo: kaip Pažadas, kurį gavo gimdama, pildėsi ir pildosi Gyvenime.

Kelionė nebuvo lengva. Joje būta ir skaudžių patyrimų, ir netikėtų suvokimų, kurie skatino permąstyti praeitį ir įžvelgti sąsajas su dabartimi. Pasibaigus renginiui nebesinorėjo žvilgčioti į laikrodį, – dalyvės atvirai dalinosi savo jausmais, naujomis įžvalgomis apie nueitą kelią, dabartį ir ateitį.

Renginį vedė psichodramos vadovė Vida Lipskytė ir psichodramos I (bazinio) lygio studentė (psichodramos praktikė) Daiva Zaščižinskienė.